Ring 02634

Oppgradering av melketeknologi i Trøndelag

Forrige uke var en milepæl for Simen Bredesen og Hanna Kjærstad på Nærøy. Vi var på plass for å installere deres nye tilskudd i fjøset: en brukt Lely Astronaut A4 melkerobot!

Publisert:

Denne A4-roboten er utstyrt med steam på melkekoppene og celletallsmåler, noe som bidrar til både bedre hygiene og verdifull innsikt i kuas helse. Roboten har funnet sin plass ved siden av den gamle melkestallen, som på sikt vil vike plass for mer spalteareal – en smart og fremtidsrettet løsning!

Monteringen gikk som «smør», og vi er glade for å høre at tilvenningsperioden har gått knirkefritt. Kuas nye hverdag har startet bra! Vi ønsker Simen og Hanna all lykke til med den nye roboten og den videre utviklingen av fjøset.

-

    Kontakt oss

    Benytt skjemaet for å gjøre en henvendelse relatert til denne siden, så blir du kontaktet innen kort tid. Klikk her for å se oversikt over kontaktpersoner