søk

Agrilight belysning for kyr

Kyr er følsomme dyr og døgnrytmen deres er utrolig viktig. Spesifikke lysnivåer er nødvendige for å kunne påvirke forskjellen mellom dag og natt i kuas kropp. Spesielt om vinteren er det vanligvis for lite lys i fjøset til å oppnå et naturlig lysnivå. Med Agrilight kan du styre belysningen optimalt, slik at det er 150 – 200 lux i løpet av en periode på 16 timer, kombinert med en mørkeperiode på åtte timer.

Agrilight belysning for kyr
Agriled pro 32

Om sommeren er det naturlige lyset ofte tilstrekkelig i seg selv, men belysningskontrollen kan gi fordeler på overskyete mørke dager. Med en kombinasjon av lyssensor og tidsinnstillinger kan du få et helautomatisk system som garanterer best mulig distribusjon av lys uten ytterligere arbeid.

Vi beregner en individuell lysplan for ditt fjøs, der vi søker å få best mulig lysdistribusjon på færrest mulig lyspunkt.

Agriled pro 32 

AGRILED® pro 32 er markedets mest innovative LED belysning for fjøs. Den er spesielt utviklet for melkeku, og er damp-, ammoniakk- og støvsikker. Agriled pro 32 gir mer enn dobbelt så mye lys som konvensjonelle armaturer i markedet, og kommer som standard med integrert rødt nattlys.

Et armatur gir 32.500 lumen. Energibesparing sammenlignet med konvensjonelle armaturer er inntil 60%. Armaturene kan dimmes, og levetid på ledpærene er 60.000 timer (30 år). 

Agribox pro

AGRIBOX pro er styrekabinettet til AGRILED® pro 32 armaturene. Dette gir deg ulike kontrollfunksjoner, som f.eks dimming av armaturene fra 100% til 10%. Kombinert med lyssensor vil du alltid ha riktig lysnivå i fjøset. Lysprogrammene er justerbare, og gir deg et fullautomatisk lysopplegg. 

Ett kabinett kan kontrollere inntil 30 armaturer, og disse kan settes i inntil 5 grupper for ulik styring. Det kan lages 10 ulike programmer.

Agriled

AGRILED® Armaturer er spesielt utviklet for melkekyr.  Lampene leveres med Metal Halide pærer som gir hvitt lys.

Finnes i 250W og 400W effekt. I tillegg er armaturene utstyrt med 6 LED pærer med monokromatisk rødt lys som brukes som nattlys. Ved at LED lysene er integrert i armaturet slipper du installasjon av separat nattlys. Bruken av LED tekologi er en holdbar løsning som gir reduserte strømkostnader.  Rødt lys forstyrrer ikke søvnen til kyrne, men gir et tilstrekkelig arbeidslys for de som jobber i fjøset.

Agribox

Agrilight styres av Agribox kontrollsystem. Agribox er utviklet spesielt for fjøsbelysning og sikrer optimal utnyttelse av Agrilight armaturene.

Med en forprogrammert, integrert klokke kan lysprogrammet stilles inn nøyaktig. To lyssensorer, som installeres på utsiden av fjøset, gjør at to lysgrupper kan kontrolleres separat. På denne måten vil du alltid få riktig lysnivå i fjøset, og du vil spare på energikostnader.

Agribox kommer i tre forskjellige varianter, Agribox S, Agribox M, Agribox X. 

Agribox S kan styre 12 250W eller 8 400W armaturer.

Agribox M kan styre 36 250W eller 24 400W armaturer. For å kunne styre nattlys, kreves Agribox M.

Agribox X er en slave som kobles til M for styring av ytterligere armaturer.

Vil du vite mer?

Ta kontakt for mer informasjon, tilbud eller bare en uforpliktende prat. Klikk på avdelingen som er nærmest der du bor, så ser du alle våre kontaktpersoner.

Anders Bergum
Fagansvarlig kjøttfe
anders@nullfjossystemer.no
907 20 794

John Gunnar Lien
Storfe, Hedmark
john@nullfjossystemer.no
994 43 518

Knut Evensen
Fagansvarlig sau
knut@nullfjossystemer.no
905 75 919

Lars Ola Johnsen
Sau og storfe, Østerdalen
larsola@nullfjossystemer.no
917 00 276

Kjetil Lien
Smart fôring
kjl@nullfjossystemer.no
415 63 763

Tore Krogsveen
Småfe og kjøttfe
tore@nullfjossystemer.no
452 01 846

Tormod Evensen
Storfe, Oppland
tormod@nullfjossystemer.no
951 02 302

Håvard Dehlie
Salg fjørfe
havard@nullfjossystemer.no
476 77 882

Bård Tore Berntsen
Sau og kjøttfe
bard@nullfjossystemer.no
901 62 935

Bjørn Åge Fjeset
Gris og fiskeoppdrett
fjeset@nullfjossystemer.no
950 88 849

Eivind Baustad
Lager/Service Sømna
eivind@nullfjossystemer.no
952 04 216

Glenn Peter Knædal
Småfe og storfe, Troms
glenn@nullfjossystemer.no
479 09 422

Jørn Elnes
Storfe og gris
jorn@nullfjossystemer.no
915 92 927

May Rita Olsen
Prosjektleder
may@nullfjossystemer.no
477 60 252

Ole Kristian Haraldsvik
Storfe Helgeland
ole@nullfjossystemer.no
917 64 488

Øystein Brostrøm
Deler/lager
oystein@nullfjossystemer.no
971 64 879

Tommy Lystad
Fagsjef fjørfe
tommy@nullfjossystemer.no
958 10 310

Liv Hege Berntsen
Prosjektleder
liv@nullfjossystemer.no
909 60 423

Ole Otto Grønning
Deler/lager
gronning@nullfjossystemer.no
954 57 620

Kristoffer Skavhaug
Storfe, Troms
kristoffer@nullfjossystemer.no
900 67 756

Andrea Murvold
Fagkonsulent storfe
andrea@nullfjossystemer.no
993 79 906

Sigbjørn Kirkeeide
Salg storfe og småfe, daglig leder
sigbjorn@nullfjossystemer.no
995 60 810

Knut Børve
Salg storfe og småfe
borve@nullfjossystemer.no
458 66 612

Roar Ole Husetuft
Salg storfè og småfè
roar@nullfjossystemer.no
917 55 586

Ivar Mellemstrand
Småfe, ungdyr og ammeku
ivar@nullfjossystemer.no
901 55 362

Ruben Prestegård Lende
Storfe, småfe og gris Rogaland og Vest-Agder
ruben@nullfjossystemer.no
404 73 278

Kjetil Slettebø
PERMISJON – Storfe
slettebo@nullfjossystemer.no
900 78 146

Tom Inge Horpestad
Storfe
tom@nullfjossystemer.no
483 07 210

Kjetil Olsen
Storfe, småfe og gris Nord-Rogaland og Hordaland
kjetil@nullfjossystemer.no
994 46 840

Knut Børve
Storfe, småfe og gris Nord-Rogaland og Hordaland
borve@nullfjossystemer.no
458 66 612

Ovar Heine Njærheim
Prosjektleder og salg fjørfe
ovarnet@nullonline.no
917 07 337

Per Olav Hunskaar
Storfe
perolav@nullfjossystemer.no
900 79 029

Tore Krogsveen
Småfe og kjøttfe
tore@nullfjossystemer.no
452 01 846

Trygve Bore
Storfe og gris
trygve@nullfjossystemer.no
469 32 990

Sivert Johnsen
Storfe og gris
johnsen@nullfjossystemer.no
481 15 565

May Helen Gryte
Selger gris og fjørfe
mayh@nullfjossystemer.no
952 43 168

Roy Magne Storholm
Salg
roy@nullfjossystemer.no
918 98 684

Per Tore Bratberg
Salg/prosjektleder
Nord-Trøndelag og Nord-Norge
pertore@nullfjossystemer.no
952 00 858

Paul Waadal
paul@nullfjossystemer.no
901 26 195

Runar Granskogen
Selger
runar@nullfjossystemer.no
485 04 000

Er du usikker på hvem du skal kontakte?
Send e-post til post@nullfjossystemer.no eller benytt skjemaet.


Bli kontaktet

Fyll ut skjemaet under, så blir du kontaktet innen kort tid.

Bli kontaktet