søk

Fôrskyver fra Fjøssystemer

Tilgang på friskt fôr ved forbrettet til enhver tid er viktig for melkeproduksjon. Det har god effekt på fôropptak, gir lik fôrtilgang for høyt- og lavtrangerte kyr, gir jevnere flyt i kutrafikken og besøksfrekvens i melkerobot øker. Samtidig er dette en utfordring, da det krever at noen er tilstede og sørger for at fôret skyves inntil.

Fôrskyver fra Fjøssystemer

En fôrskyver er løsningen på utfordringen. Fôrskyveren er en batteridrevet robot som går definerte ruter på fôrbrettet, døgnet rundt, og skyver fôr inntil fronten.

Fôrskyveren kommer i to modeller; Juno 100 og Juno 150.

Begge modellene er batteridrevet, og basert på samme teknologi som skraperoboten. Etter hver rute returnerer fôrskyveren til ladestasjonen. Det kan programmeres inntil 16 ulike ruter, og disse kjøres opp slik at den for hver runde kjører nærmere fronten. Fôrskyveren kan starte ny rute hver halve time.

Juno 100 vs Juno 150

Den mest iøynefallende forskjellen er størrelsen. Juno 100 har 45cm mindre diameter enn Juno 150. Dette gjør at Juno 100 kan operere på smalere fôrbrett enn storebroren. Juno 100 krever 125cm i tillegg til forbredden , mens Juno 150 krever 200cm i tillegg til fôrbredden. Begge modellene kan skyve samme mengde fôr, 200cm bredde og 65cm høyde. Vær oppmerksom på at Juno 100 krever bedre plass ved innkjøring til ladestasjonen. Juno 150 har mer avansert navigasjonssystem, som gjør at den kan kjøres utendørs f.eks mellom to fjøs.

Se ellers brosjyre for tekniske data.

Vil du vite mer?

Ta kontakt for mer informasjon, tilbud eller bare en uforpliktende prat. Klikk på avdelingen som er nærmest der du bor, så ser du alle våre kontaktpersoner.

Anders Bergum
Fagansvarlig kjøttfe
anders@nullfjossystemer.no
907 20 794

Lars Ola Johnsen
Sau og storfe, Østerdalen
larsola@nullfjossystemer.no
917 00 276

Kjetil Lien
Smart fôring
kjl@nullfjossystemer.no
415 63 763

Tore Krogsveen
Småfe og kjøttfe
tore@nullfjossystemer.no
452 01 846

Tormod Evensen
Storfe, Oppland
tormod@nullfjossystemer.no
951 02 302

Håvard Dehlie
Salg fjørfe
havard@nullfjossystemer.no
476 77 882

Boye Skøre
Storfè og sau/geit Valdres og Hallingdal
boye@nullfjossystemer.no
917 23 542

Kristian Kaurstad
Fagansvarlig Revit
kaurstad@nullfjossystemer.no
996 41 741

Tore Hamland Schjølberg
Sau og storfe, Østerdalen
ths@nullfjossystemer.no
977 71 262

Lars Erik Nordhagen
Rådgiver og salg biovarme
larserik@nullfjossystemer.no
901 40 353

Glenn Knædal
Selger sau
glenn@nullfjossystemer.no
479 09 422

Kristoffer Skavhaug
Selger storfe
kristoffer@nullfjossystemer.no
900 67 756

Bård Tore Berntsen
Sau og kjøttfe
bard@nullfjossystemer.no
901 62 935

Bjørn Åge Fjeset
Gris og fiskeoppdrett
fjeset@nullfjossystemer.no
950 88 849

Eivind Baustad
Lager/Service Sømna
eivind@nullfjossystemer.no
952 04 216

Glenn Peter Knædal
Småfe og storfe, Troms
glenn@nullfjossystemer.no
479 09 422

Jørn Elnes
Storfe og gris
jorn@nullfjossystemer.no
915 92 927

May Rita Olsen
Prosjektleder
may@nullfjossystemer.no
477 60 252

Liv Hege Berntsen
Prosjektleder
liv@nullfjossystemer.no
909 60 423

Magnus Ness
Fagkonsulent storfe
magnus@nullfjossystemer.no
913 41 906

Kristoffer Skavhaug
Storfe, Troms
kristoffer@nullfjossystemer.no
900 67 756

Christer Moen
Prosjektleder biovarm
christer.moen@nullfjossystemer.no
951 75 011

Halle André Løkeland
Storfe, Helgeland
halle@nullfjossystemer.no
977 39 795

Sigbjørn Kirkeeide
Storfe, Nord Vest
sigbjorn@nullfjossystemer.no
995 60 810

Roar Ole Husetuft
Storfe, Nord Vest
roar@nullfjossystemer.no
917 55 586

Ivar Mellemstrand
Småfe, ungdyr og ammeku
ivar@nullfjossystemer.no
901 55 362

Ruben Prestegård Lende
Storfe, småfe og gris Rogaland og Vest-Agder
ruben@nullfjossystemer.no
404 73 278

Kjetil Slettebø
PERMISJON – Storfe
slettebo@nullfjossystemer.no
900 78 146

Kristian Skjerve
Storfe og småfe Nord-Rogaland og Hordaland
skjerve@nullfjossystemer.no
993 71 219

Tom Inge Horpestad
Storfe
tom@nullfjossystemer.no
483 07 210

Ovar Heine Njærheim
Prosjektleder og salg fjørfe
ovar@nullfjossystemer.no
917 07 337

Roy Erik Hetland
Storfe og småfe Nord-Rogaland
royerik@nullfjossystemer.no
905 37 158

Per Olav Hunskaar
Storfe og tørke
perolav@nullfjossystemer.no
900 79 029

Sivert Johnsen
Storfe, gris, sau og tørke
johnsen@nullfjossystemer.no
481 15 565

Tore Krogsveen
Småfe og kjøttfe
tore@nullfjossystemer.no
452 01 846

May Helen Gryte
Gris, fjørfe og meieri
mayh@nullfjossystemer.no
952 43 168

Trygve Bore
Storfe og gris
trygve@nullfjossystemer.no
469 32 990

Bjørn Erik Moe
Storfe og sau
bjornerik@nullfjossystemer.no
980 83 316

Roy Magne Storholm
Salg
roy@nullfjossystemer.no
918 98 684

Per Tore Bratberg
Salg/prosjektleder Nord-Trøndelag og Nord-Norge
pertore@nullfjossystemer.no
952 00 858

Runar Granskogen
Selger
runar@nullfjossystemer.no
485 04 000

Er du usikker på hvem du skal kontakte?
Send e-post til post@nullfjossystemer.no eller benytt skjemaet.

Bli kontaktet

Bli kontaktet

Benytt skjemaet, så blir du kontaktet innen kort tid