Ring 02634

Nytt Lely Vector fôringsanlegg i drift i Arnafjord

VIK I SOGN: Rett før påske ble det installert et komplett Lely Vector fôringssystem hos Svein Jarle Heggenes. Installasjonen markerer en betydelig oppgradering av fôringsrutinene på gården, med fokus på presisjon og spart arbeidstid.

Publisert:

Lely Vector hos Svein Jarle Heggenes

Prosjektet i Vik består av et moderne fôrkjøkken der fôret lagres i blokker eller baller, før det hentes ut og blandes av fôringsroboten. Som en del av leveransen er det installert en brukt Lely MFR1 (Mixing and Feeding Robot).

Valget av en brukt enhet viser fleksibiliteten i Lely-systemet, der solid mekanikk og oppdatert programvare gir fullverdig funksjonalitet og driftsikkerhet i mange år fremover.

En enklere hverdag for bonden

Ved å automatisere fôringen frigjør Svein Jarle verdifull tid, samtidig som dyra får mindre porsjoner med nyoppmalt fôr flere ganger i døgnet. Dette stimulerer til økt fôropptak og bedre dyrehelse.

Vi i Fjøssystemer takker Svein Jarle Heggenes for tilliten og det gode samarbeidet gjennom hele installasjonsprosessen, og ønsker lykke til med det nye anlegget!

Ønsker du mer informasjon om automatisk fôring med Lely Vector? Ta kontakt med oss så ser vi på dine muligheter!

Flere innlegg fra kategorien 'Nyheter'

-

    Kontakt oss

    Benytt skjemaet for å gjøre en henvendelse relatert til denne siden, så blir du kontaktet innen kort tid. Klikk her for å se oversikt over kontaktpersoner