Ring 02634

åpent fjøs

Ordførerbesøk og fullt hus hos Ine og Ola Thu

BRYNE: Det ble en skikkelig festdag for både store og små da Ine og Ola Thu inviterte til åpent fjøs i Lalandsvegen på Bryne. Sola spilte på lag, maten smakte, og drøsen satt løst blant de mange fremmøtte som ville ta det nye, moderne melkekufjøset i øyesyn.

Ine og Ola Thu. Bryne, 2026

Det var stor stas da ordføreren i Klepp kommune tok turen for å overrekke en offisiell og flott hilsen til vertskapet under arrangementet. Det nyoppførte fjøset er et synlig bevis på satsingsvilje og fremtidstro i det lokale landbruket.

Automatisering og god dyrekomfort

Det nye fjøset er spekket med moderne løsninger som setter dyrevelferd og en effektiv arbeidshverdag i høysetet. Hjertet i driften er en Lely Astronaut A5 melkerobot utstyrt med celletallsmåler, og fjøset har i tillegg en Lely Cosmix-P kraftfôrautomat for målrettet tilleggsfôring.

Renholdet i gangarealene ivaretas automatisk av en Lely Discovery 90 SW skraperobot, som sørger for rene klauver og et tørt, sklisikkert underlag.

Når dyra skal hvile, har de optimale forhold med Pasturemat CL90 i kuavdelingen, mens ungdyrene har fått solide Kim Longline gummimatter. Inneklimaet sikres gjennom et avansert ventilasjonsanlegg fra Big Dutchman, og belysningen fra Agrilight bidrar til riktige lysforhold gjennom døgnet.

Automatisering og god dyrekomfort

Fjøssystemer har levert en komplett i-mek-pakke fra kjente kvalitetsprodusenter:

  • Innredning: Solid og funksjonell innredning fra Jourdain.
  • Kubørster: Aktive kubørster fra Agricow for ekstra trivsel.
  • Fôring og lagring: Kraftfôrskrue fra Big Dutchman og glassfibersilo fra Furab.

Takk til samarbeidspartnere og vertskap

Et byggeprosjekt av denne størrelsen krever god samhandling mellom mange ulike fagfelt. Vi i Fjøssystemer ønsker å rette en stor takk til Ine og Ola for tilliten og det gode samarbeidet, samt til alle de dyktige aktørene som har bidratt til å realisere prosjektet:

Lokale entreprenører og tjenesteytere: Link Betong AS, Sandwichpanel Norge AS, Kreativ Betong AS, Hatteland Elektriske AS, Bryne Rør AS, Jæren Sparebank og BLS.

En stor takk går også til Fatland og Q-Meieriene som stod for den utmerkede serveringen under arrangementet.

Vi gratulerer så mye med et flott anlegg og ønsker lykke til med driften videre!

Vurderer du å bygge nytt eller fornye fjøset?
Ta kontakt med vårt kontor i Sør-Vest for en uforpliktende prat om hvilke løsninger som passer best for din drift.

Relaterte innlegg

Tina Rånes Tinglum
Lars Sønstevoldhaugen og Anna Aasen Slåen. Fåvang, mai 2026
Åpent fjøs, Trygve Bore og Roxana Stangebye. Sigdal, mai 2026
Astri og Ørjan Sveine Hov, 2026
Agnes og Håkon Lykre. Skjåk, 2026
Sivert Solbakk. Skei i Jølster, 2026
Visteroa Samdrift
Anette Bakken Smestad og Erik Smestad
Jostein og Kjell Arne Kaus. Ringebu, 2025.
Lely Vector hos Svein Jarle Heggenes
Lars Ola Johnsen og Jostein Østvang. Kvikne, 2026
Lely Congress 2026

Kontakt oss

Benytt skjemaet for å gjøre en henvendelse relatert til denne siden, så blir du kontaktet innen kort tid. Klikk her for å se oversikt over kontaktpersoner

Kontakt oss

Section

Section

Skroll til toppen