søk

Fjøssystemer takutlegger

Fjøssystemer sin takutlegger for storfe, er en enkel men samtidig driftssikker metode for å transportere grovfôr eller fullfôr fram til fôrbrettet/dyra på. Takutleggeren transporterer grovfôr fra f.eks en Serigstad Exactfeeder eller grovfôr/fullfôr fra en BVL stasjonær fullfôrmikser.

Fjøssystemer takutlegger

Vår takutlegger er fleksibel ift. å håndtere ulik bredde og lengde på fôrbrettet, samt å kunne tildele den enkelte dyregruppe riktig mengde med fôr. Det kan settes opp slik at det håndterer alle de grupper av dyr en har i fjøset. Justering av formengde per gruppe gjøres enkelt på styringsskjermen.  Dyra skal ha nok fôr –men samtidig må tildeling/fôropptak harmoniseres slik at det alltid er ferskt fôr tilgjengelig til dyra.

Takutleggeren kan tilpasses for utfôring på en eller begge sider av båndet – og kan programmeres til å starte utfôring når du måtte ønske dette. Spesielt i besetninger med mjølkerobot, er automatiske utfôringssystemer anbefalt for å sikre tildeling av fôr gjennom døgnet – da dette gir bedre kutrafikk og jamnere besøk i mjølkerobot. Med en helautomatisk fôringslinje fra Fjøssystemer får du et driftssikkert system, som gir deg fleksibilitet og en bedre arbeidseffektiv hverdag. Samtidig får dyra tildelt ferskt fôr flere ganger i døgnet som gir grunnlag for en mere optimal produksjon i ditt fjøs.

FS Bandfôring: Fjøssystemer har utviklet applikasjonsstyring for mobiltelefon. Med denne løsningen kan en styre fôringstider og fôringsmengder også om en er borte fra gården.

Vil du vite mer?

Ta kontakt for mer informasjon, tilbud eller bare en uforpliktende prat. Klikk på avdelingen som er nærmest der du bor, så ser du alle våre kontaktpersoner.

Anders Bergum
Fagansvarlig kjøttfe
anders@nullfjossystemer.no
907 20 794

John Gunnar Lien
Storfe, Hedmark
john@nullfjossystemer.no
994 43 518

Knut Evensen
Fagansvarlig sau
knut@nullfjossystemer.no
905 75 919

Lars Ola Johnsen
Sau og storfe, Østerdalen
larsola@nullfjossystemer.no
917 00 276

Kjetil Lien
Smart fôring
kjl@nullfjossystemer.no
415 63 763

Tore Krogsveen
Småfe og kjøttfe
tore@nullfjossystemer.no
452 01 846

Tormod Evensen
Storfe, Oppland
tormod@nullfjossystemer.no
951 02 302

Håvard Dehlie
Salg fjørfe
havard@nullfjossystemer.no
476 77 882

Boye Skøre
Storfè og sau/geit Valdres og Hallingdal
boye@nullfjossystemer.no
917 23 542

Glenn Knædal
Selger sau
glenn@nullfjossystemer.no
479 09 422

Kristoffer Skavhaug
Selger storfe
kristoffer@nullfjossystemer.no
900 67 756

Bård Tore Berntsen
Sau og kjøttfe
bard@nullfjossystemer.no
901 62 935

Bjørn Åge Fjeset
Gris og fiskeoppdrett
fjeset@nullfjossystemer.no
950 88 849

Eivind Baustad
Lager/Service Sømna
eivind@nullfjossystemer.no
952 04 216

Glenn Peter Knædal
Småfe og storfe, Troms
glenn@nullfjossystemer.no
479 09 422

Jørn Elnes
Storfe og gris
jorn@nullfjossystemer.no
915 92 927

May Rita Olsen
Prosjektleder
may@nullfjossystemer.no
477 60 252

Liv Hege Berntsen
Prosjektleder
liv@nullfjossystemer.no
909 60 423

Magnus Ness
Fagkonsulent storfe
magnus@nullfjossystemer.no
913 41 906

Kristoffer Skavhaug
Storfe, Troms
kristoffer@nullfjossystemer.no
900 67 756

Halle André Løkeland
Storfe, Helgeland
halle@nullfjossystemer.no
977 39 795

Sigbjørn Kirkeeide
Storfe, Nord Vest
sigbjorn@nullfjossystemer.no
995 60 810

Roar Ole Husetuft
Storfe, Nord Vest
roar@nullfjossystemer.no
917 55 586

Ivar Mellemstrand
Småfe, ungdyr og ammeku
ivar@nullfjossystemer.no
901 55 362

Ruben Prestegård Lende
Storfe, småfe og gris Rogaland og Vest-Agder
ruben@nullfjossystemer.no
404 73 278

Kjetil Olsen
Storfe og gris Nord-Rogaland og Hordaland, Produktansvarlig FS alle avdelinger
kjetil@nullfjossystemer.no
994 46 840

Kjetil Slettebø
PERMISJON – Storfe
slettebo@nullfjossystemer.no
900 78 146

Kristian Skjerve
Storfe og småfe Nord-Rogaland og Hordaland
skjerve@nullfjossystemer.no
993 71 219

Tom Inge Horpestad
Storfe
tom@nullfjossystemer.no
483 07 210

Ovar Heine Njærheim
Prosjektleder og salg fjørfe
ovarnet@nullonline.no
917 07 337

Roy Erik Hetland
Storfe og småfe Nord-Rogaland
royerik@nullfjossystemer.no
905 37 158

Per Olav Hunskaar
Storfe
perolav@nullfjossystemer.no
900 79 029

Sivert Johnsen
Storfe og gris
johnsen@nullfjossystemer.no
481 15 565

Tore Krogsveen
Småfe og kjøttfe
tore@nullfjossystemer.no
452 01 846

May Helen Gryte
Selger gris og fjørfe
mayh@nullfjossystemer.no
952 43 168

Trygve Bore
Storfe og gris
trygve@nullfjossystemer.no
469 32 990

Roy Magne Storholm
Salg
roy@nullfjossystemer.no
918 98 684

Per Tore Bratberg
Salg/prosjektleder Nord-Trøndelag og Nord-Norge
pertore@nullfjossystemer.no
952 00 858

Runar Granskogen
Selger
runar@nullfjossystemer.no
485 04 000

Er du usikker på hvem du skal kontakte?
Send e-post til post@nullfjossystemer.no eller benytt skjemaet.

Bli kontaktet

Bli kontaktet

Benytt skjemaet, så blir du kontaktet innen kort tid